hig
24 بهمن 1401 - 11:49

آواربرداری در ۹ محور از شهر و روستاهای فیرورق خوی آغاز شد

ارومیه - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از آغاز آواربرداری در۹ محور از شهر و روستاهای فیرورق در خوی خبر داد.

جعفر برزگر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تسریع در آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی افزود: با توزیع میلگرد و سیمان رایگان و نیز صدور پروانه رایگان ساخت و ساز در مناطق زلزله زده خوی آغاز شده است.

وی ادامه داد با توزیع میلگرد و سیمان رایگان و نیز صدور پروانه رایگان ساخت در مناطق زلزله زده، همزمان با آواربرداری‌ها در شهر فیرورق و برخی روستاها، ساخت و ساز آغاز شده و تکاپوی مردان و زنان در مناطق زلزله زده خوی رنگ امید به خود گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: مراحل آواربرداری در ۹ محور از شهر و روستاهای مناطق زلزله زده فیرورق به همت و تلاش ۵۰ گروه با ماشین آلات سنگین پیش می‌رود.

وی اضافه کرد: لیست واحدهای احداثی جهت صدور پروانه ساختمانی به مراجع صدور پروانه از جمله دهیاری‌ها و شهرداری ارسال شده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرآیند صدور پروانه‌های ساختمانی در روستاها و شهرها صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی ادامه داد: مسؤولیت بازسازی شهر خوی به بنیاد مسکن زنجان و بازسازی شهر فیرورق به بنیاد مسکن آذربایجان شرقی واگذار شده است.

برزگر اظهار کرد: مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد مورد نیاز جهت شروع عملیات پی کنی و بتن ریزی از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن تأمین و به واحدهای روستایی آواربرداری شده توزیع شده است.

وی گفت: با ارزیابی واحدهای مسکونی اعلام خسارت شده در زلزله شهرستان خوی، ۲ هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی احداثی و ۱۱ هزار و ۱۰۰ واحد تعمیری شناسایی شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1035633