hig
04 خرداد 1402 - 00:01

فرزام: در بازی‌های آسیایی قول سه مدال داده‌ام/ با حداقل امکانات اتفاقات خوبی را رقم زدیم

سرمربی تیم روئینگ کشورمان گفت: در بازی‌های آسیایی هانگژو قول مدال به کمیته ملی المپیک و فدراسیون داده‌ام ولی رنگ مدال را نه.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، افشین فرزام، سرمربی تیم ملی روئینگ کشورمان درخصوص آخرین وضعیت این رشته اظهار داشت: سه شنبه هفته آینده عازم مسکو هستیم. در آنجا مسابقه فشرده‌ای داریم و هدف ما این است که برای ارنج مورد نظرمان در بازی‌های آسیایی تدارک خوبی دیده باشیم. 80 - 90 درصد مواد این مسابقات مربوط به بازی‌های آسیایی است.

 

وی در ادامه در خصوص نفرات اعزامی گفت: 6 خانم و 3 آقا را به مسکو اعزام می‌کنیم. امیر حسین محمود پور، شیرزاد قادری، حمیدرضا رضوانی، نازنین ملایی، مهسا جاور، زینب نوروزی، کیمیا زارعی، فاطمه مجلل و مریم امیدی پارسا نفرات اعزامی به این مسابقات هستند. سطح این مسابقات از قهرمانی آسیا بالاتر است و کشورهای قدرتمند روئینگ از جمله روسیه، بلاروس، چین و کشورهای صاحب نام آسیا در این مسابقات هستند و امیدوارم رکوردهای قابل قبولی ثبت کنیم.

سرمربی تیم روئینگ در خصوص اینکه آیا ممکن است حضور در روسیه دردسرساز شود، افزود: تا جایی که می‌دانم ورزشکاران روسیه و بلاروس در قالب پرچم کمیته می‌توانند در مسابقات شرکت کنند. ازبکستان و قزاقستان جزو شوروی بودند، اطلاع دارم یک سری از ورزشکاران روسیه تابعیت این کشورها را می‌گیرند و در کسب سهمیه و آسیا در قالب این کشورها هستند و این سطح آسیا را بالا و رقابت را فشرده می‌کند. به هر حال ما با آنها روبه رومی شویم و بهتر است زودتر در مسابقات به پیشواز آنها برویم و ببینیم در عمل شرایط چگونه است.

وی در مورد حضور مهسا جاور در قایق سنگین وزن گفت: حدود سه هفته است تست گیری فشرده داشتیم و ارنج‌های جدیدی را گزینش کردم و 90 درصد مهسا و نازنین در یک قایق نیستند. جاور و نوروزی و همچنین زارعی و ملایی در سبک وزن رکورد مشابه داشتند که 8 ثانیه پایین تر از رکوردهای گذشته است و با کیفیت بهتری به مسابقات می‌رویم.

فرزام تاکید کرد: چین را در همه رشته‌ها و روسیه را در قالب دیگر تیم‌ها در آسیا در پیش داریم ولی سطح و کیفیت ما بالاتر است و باید ببینیم رقبا چگونه هستند. احتمال دارد چون مسابقات چهار نفره و یک نفره در یک روز است نازنین ملایی در چهار نفره حضور داشته باشد. باید ببینیم ترجیح ما در کدام قایق خواهد بود.

وی در مورد اینکه آیا در بازی‌های آسیایی قول مدال می‌دهید، تصریح کرد: قول مدال به کمیته و فدراسیون داده‌ام ولی رنگ مدال را نه. چون از سطح رقبا اطلاع نداریم اما سه مدال قول دادم و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به قول خود عمل کنیم. تنها خواسته ما حداقل‌ها برای روئینگ است.

فرزام افزود: این رشته همیشه کم هزینه بوده و بچه‌ها با حداقل امکانات و تدارکات اتفاقات خوبی را رقم زدند. حداقل خواسته ما استفاده از پیست استاندارد چین یک ماه قبل از آغاز بازی‌های آسیایی است. با کمپانی قایق سازی به توافق رسیدیم که شرایط حضور در چین را فراهم کنند و این هم فرصت تمرین در پیست استاندارد است و‌ هم قایق‌هایی که با آنها مسابقه می‌دهیم یک ماه زودتر در اختیار بچه‌ها است و برای اولین بار زودتر تمرین می‌کنند.

انتهای پیام/

 
 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1236719